Wicie - informacje

Wicie - informacje

Wicie - wieś w Polsce (gmina Darłowo, powiat sławieński, województwo zachodniopomorskie, przed 1998 województwo koszalińskie). Miejscowość obecnie wyróżnia ją przede wszystkim turystyczno - letniskowy charakter oraz otwarte nastawienie na wczasowiczów - noclegi w Wiciu oferowane są zarówno przez mniejsze jak i większe obiekty turystyczne. Przybliżona liczba mieszkańców na rok 2009 wynosiła 47 osób.

Natomiast na południe od Wicia leży jezioro Kopań. Morze Bałtyckie znajduje się na północny-zachód od centrum Wicia. Leżąca, można powiedzieć, że nad morzem miejscowość pod względem geograficznym należy do mezoregionu o nazwie Wybrzeże Słowińskie, położonego w makroregionie Pobrzeże Koszalińskie, który zaś obszarowo należy do podprowincji Pobrzeża Południowobałtyckie.

Szczególnie zachęcamy do zwiedzenia Wicia ze względu na turystyczno - letniskowy charakter tej miejscowości, jej usytuowanie, atrakcje i położenie. Warto również zwrócić uwagę na dostępność bazy noclegowej oraz walory geograficzne i infrastrukturalne.

Wicie
Województwo zachodniopomorskie
Powiat sławieński
Gmina Darłowo
Kod pocztowy 76-150
Numer kierunkowy (+48) 94
Tablice rejestracyjne ZSL
Współrzędne 54.504722, 16.47
Noclegi w okolicy Wicia