Bukowina Tatrzańska noclegi
Średnia ocena: 4.81 / 5, liczba ocen: 2932, zakres cen: 15 - 360 PLNBukowina Tatrzańska - noclegi, pokoje, domki na wczasy i weekend
Na portalu holidon.pl mogą Państwo znaleźć dla siebie odpowiednią miejscowość oraz odpowiedni ośrodek. Bukowina Tatrzańska dzięki swojemu położeniu i walorom przyrodniczym jest jednym z chętniej odwiedzanych miast leżących w Tatrach. Każdy znajdzie tu dla siebie odpowiednie zajęcie, a my staramy się, żeby jeszcze bardziej ułatwić Państwu wybór, przedstawiając oferty danych miejsc noclegowych w przejrzysty sposób. Dzięki wielu funcjom korzystanie z serwisu staje się łatwe i przyjemne, kilkoma kliknięciami zobaczysz galerię, skontakturjesz się z właścicielem obiektu lub zarezerwujesz nocleg.
Dlaczego wybrać nocleg w Bukowinie Tatrzańskiej?
Historia Bukowiny Tatrzańskiej
Nie można dokładnie stwierdzić, kiedy i jak powstała. Przez surowy klimat utrudniający uprawę roślin, została ona zasiedlona dosyć późno. Ciągłe klęski żywiołowe przyczyniały się do głodu i niedostatku. Przypuszcza się jednak, że początki wsi zaczęły się, gdy pojedynczy osadnicy przedzierali się w głąb puszczy tatrzańskiej. Wyrąbywali oni i wypalali polany, a potem wytyczyli granice ich osady. W XIX wieku, wieś pomimo biedoty i niesprzyjających warunków powoli się rozrastała.
W roku 1924 został utworzony Komitet Budowy Domu Ludowego, jego zadaniem było uzbieranie pieniędzy na budowę. Po stosunkowo długim zbieraniu potrzebnej kwoty i wybraniu odpowiedniego miejsca rozpoczęto budowę, trwającą 3 lata. Od sierpnia, 1931 roku parter budynku był przeznaczony do użytku. Dało do dodatkowe środki na dokończenie budowli. Po 3 latach zakończono budowę Domu Ludowego. Teraz jest to największy drewniany budynek w Polskie. Każdego roku odbywają się tam ogólnopolskie i regionalne imprezy folklorystyczne, takie tak: „Góralski Karnawał”, Sabałowe Bajania”, „Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych, czy „Przegląd Dorobku Kulturalnego Gminy Bukowina Tatrzańska”.
Geografia i okolice Bukowiny Tatrzańskiej
Bukowina Tatrzańska leży w województwie małopolskim, a powiecie tatrzańskim. Obejmuje 132 km2 i znajduje się na wysokości od 860 do 1000 metrów n.p.m. Przepływa przez nią rzeka Białka.
Turystyka w Bukowinie Tatrzańskiej
Wiele terenów spacerowych umożliwia oglądać Tatry, Pieniny, Gorce i Babią Górę w Beskidach. Osoby, pragnące zobaczyć coś więcej i przyjrzeć się Tatrom z bliska, powinny wybrać się na wycieczkę po Tatrach Wysokich i zdobyć szczyt Gerlach. Wycieczkę urozmaicałyby piękne widoki i skarby Tatr, takie tak Dolina Pięciu Stawów Polskich, Morskie Oko, Orla Perć, Świnica i Wielki Wołoszyn.
Fani sportów zimowych, a zwłaszcza narciarze swoje małe niebo na Ziemi mają właśnie tutaj. Są tu najwspanialsze tereny narciarskie w Polsce. Znajduje się to 16 wyciągów orczykowych oraz koleje krzesełkowe w ośrodku „Turnia” i „Rusin-ski”. Zaś dla tych, którzy wolą rower, zostały wybudowane ścieżki dla kolarstwa górskiego. Znajdują się tu również ośrodki jazdy konnej. Możliwy jest również spływ łodziami pontonowymi i kajakami po Białce, czyli rafting.
Dla osób stawiających raczej na odpoczynek też się coś znajdzie! Między innymi baseny termalne. Wiele restauracji regionalnych zapoznaje nas z żywym folklorem tatrzańskim. Gdy wybieramy się tutaj w sierpniu możemy trafić na słynną imprezę folklorystyczną „Sabałowe Bajania”, a w lutym „Góralski Karnawał”.
Zabytki na terenie Bukowiny Tatrzańskiej
- Dom Ludowy im Franciszka Ćwiżewicza z 1930 roku
- drewniane pensjonaty z okresu międzywojennego, wybudowane w stylu inspirowanym stylem witkiewiczowskim (zakopiańskim).
- Kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego