Międzybrodzie Żywieckie - informacje

Międzybrodzie Żywieckie - informacje

Międzybrodzie Żywieckie - wieś w Polsce (gmina Czernichów, powiat żywiecki, województwo śląskie, przed 1998 województwo bielskie). Miejscowość sięga swoją historią do XVI w., obecnie wyróżnia ją przede wszystkim turystyczno - letniskowy charakter oraz otwarte nastawienie na wczasowiczów - noclegi w Międzybrodziu Żywieckim oferowane są zarówno przez mniejsze jak i większe obiekty turystyczne. Przybliżona liczba mieszkańców na rok 2008 wynosiła 1421 osób.

Przez Międzybrodzie Żywieckie przepływa rzeka Isepnica (potok). Jej terytorium rozciąga się na wysokościach od 320 do 760 m n. p. m. Jeden z najbliższych i najwyższych szczytów w okolicy to Cisowa Grapa o wysokości 810 m n. p. m. Natomiast około (przy gran km na północny wschód od Międzybrodzia Żywieckiego leży jezioro Międzybrodzkie. Leżąca, można powiedzieć, że w górach i nad jeziorem miejscowość pod względem geograficznym należy do mezoregionu o nazwie Beskid Mały, położonego w makroregionie Beskidy Zachodnie, który zaś obszarowo należy do podprowincji Zewnętrzne Karpaty Zachodnie.

Szczególnie zachęcamy do zwiedzenia Międzybrodzia Żywieckiego ze względu na turystyczno - letniskowy charakter tej miejscowości, jej usytuowanie, atrakcje i położenie. Warto również zwrócić uwagę na dostępność bazy noclegowej oraz walory geograficzne i infrastrukturalne.

Międzybrodzie Żywieckie
Województwo śląskie
Powiat żywiecki
Gmina Czernichów
Kod pocztowy 34-312
Numer kierunkowy (+48) 33
Tablice rejestracyjne SZY
Współrzędne 49.765278, 19.212222
 • 48 - 120 PLN/noc
  Kwatery i pokoje
  Dziwnówek
  Pomorze Zachodnie
 • 80 - 180 PLN/noc
  Domki
  Międzywodzie
  Pomorze Zachodnie
 • 50 - 75 PLN/noc
  Kwatery i pokoje
  Jarosławiec
  Pomorze Zachodnie
 • 100 - 160 PLN/noc
  Kwatery i pokoje
  Zakopane
  Tatry i Podhale
 • 50 - 400 PLN/noc
  Apartament
  Kowary
  Karkonosze