Międzybrodzie Bialskie - informacje

Międzybrodzie Bialskie - informacje

Międzybrodzie Bialskie - wieś w Polsce (gmina Czernichów, powiat żywiecki, województwo śląskie, przed 1998 województwo bielskie). Miejscowość sięga swoją historią do XV w., obecnie wyróżnia ją przede wszystkim turystyczno - wypoczynkowy charakter oraz otwarte nastawienie na wczasowiczów - noclegi w Międzybrodziu Bialskim oferowane są zarówno przez mniejsze jak i większe obiekty turystyczne. Przybliżona liczba mieszkańców na rok 2008 wynosiła 3154 osób.

Przez Międzybrodzie Bialskie przepływa rzeka Soła. Jej terytorium rozciąga się na wysokościach od 320 do 600 m n. p. m. Jeden z najbliższych i najwyższych szczytów w okolicy to Rogacz o wysokości 828 m n. p. m. Natomiast na wschód od Międzybrodzia Bialskiego leży jezioro Międzybrodzkie. Leżąca, można powiedzieć, że w górach miejscowość pod względem geograficznym należy do mezoregionu o nazwie Beskid Mały, położonego w makroregionie Beskidy Zachodnie, który zaś obszarowo należy do podprowincji Zewnętrzne Karpaty Zachodnie.

Szczególnie zachęcamy do zwiedzenia Międzybrodzia Bialskiego ze względu na turystyczno - wypoczynkowy charakter tej miejscowości, jej usytuowanie, atrakcje i położenie. Warto również zwrócić uwagę na dostępność bazy noclegowej oraz walory geograficzne i infrastrukturalne.

Międzybrodzie Bialskie
Województwo śląskie
Powiat żywiecki
Gmina Czernichów
Kod pocztowy 34-312
Numer kierunkowy (+48) 33
Tablice rejestracyjne SZY
Współrzędne 49.798611, 19.188611