Łeba - informacje

Łeba - informacje

Łeba - miasto i gmina w Polsce (gmina Łeba - gmina miejska, powiat lęborski, województwo pomorskie, przed 1998 województwo słupskie). Miejscowość sięga swoją historią do VIII w., obecnie wyróżnia ją przede wszystkim turystyczny i rybacki charakter oraz otwarte nastawienie na wczasowiczów - noclegi w Łebie oferowane są zarówno przez mniejsze jak i większe obiekty turystyczne. Przybliżona liczba mieszkańców na rok 2011 wynosiła 3889 osób. Natomiast jej powierzchnia zajmuje około 14,81 km2.

Natomiast na zachód od Łeby leży jezioro Łabsko i Gardno. Morze Bałtyckie znajduje się na północ od centrum Łeby. Leżąca, można powiedzieć, że nad morzem miejscowość pod względem geograficznym należy do mezoregionu o nazwie Wybrzeże Słowińskie, położonego w makroregionie Pobrzeże Koszalińskie, który zaś obszarowo należy do podprowincji Pobrzeża Południowobałtyckie.

Szczególnie zachęcamy do zwiedzenia Łeby ze względu na turystyczny i rybacki charakter tej miejscowości, jej usytuowanie, atrakcje i położenie. Warto również zwrócić uwagę na dostępność bazy noclegowej oraz walory geograficzne i infrastrukturalne.

Łeba
Województwo pomorskie
Powiat lęborski
Gmina Łeba - gmina miejska
Kod pocztowy 84-360
Numer kierunkowy (+48) 59
Tablice rejestracyjne GLE
Współrzędne 54.761111, 17.557222