Karpacz - informacje

Karpacz - informacje

Karpacz - miasto w Polsce (gmina Karpacz - gmina miejska, powiat jeleniogórski, województwo dolnośląskie, przed 1998 województwo jeleniogórskie). Miejscowość sięga swoją historią do XII w., obecnie wyróżnia ją przede wszystkim turystyczny charakter oraz otwarte nastawienie na wczasowiczów - noclegi w Karpaczu oferowane są zarówno przez mniejsze jak i większe obiekty turystyczne. Przybliżona liczba mieszkańców na rok 2011 wynosiła 5026 osób. Natomiast jej powierzchnia zajmuje około 37,99 km2.

Jeden z najbliższych i najwyższych szczytów w okolicy to Śnieżka o wysokości 1602 m n. p. m. Leżąca, można powiedzieć, że w górach miejscowość pod względem geograficznym należy do mezoregionu o nazwie Karkonosze, położonego w makroregionie Sudety Zachodnie, który zaś obszarowo należy do podprowincji Sudety z Przedgórzem Sudeckim. Ponadto na południe znajduje się granica Polska-Czechy.

Szczególnie zachęcamy do zwiedzenia Karpacza ze względu na turystyczny charakter tej miejscowości, jej usytuowanie, atrakcje i położenie. Warto również zwrócić uwagę na dostępność bazy noclegowej oraz walory geograficzne i infrastrukturalne.

Karpacz
Województwo dolnośląskie
Powiat jeleniogórski
Gmina Karpacz - gmina miejska
Kod pocztowy 58-540
Numer kierunkowy (+48) 75
Tablice rejestracyjne DJE
Współrzędne 50.778333, 15.757222