Darłowo - informacje

Darłowo - informacje

Darłowo - miasto w Polsce (gmina gmina miejska, powiat sławieński, województwo zachodniopomorskie, przed 1998 województwo koszalińskie). Miejscowość sięga swoją historią do XI w., obecnie wyróżnia ją przede wszystkim turystyczno - letniskowy charakter oraz otwarte nastawienie na wczasowiczów - noclegi w Darłowie oferowane są zarówno przez mniejsze jak i większe obiekty turystyczne. Przybliżona liczba mieszkańców na rok 2012 wynosiła 14308 osób. Natomiast jej powierzchnia zajmuje około 20,21 km2.

Przez Darłowo przepływa rzeka Wieprza. Morze Bałtyckie znajduje się na północny-zachód od centrum Darłowa. Leżąca, można powiedzieć, że nad morzem miejscowość pod względem geograficznym należy do mezoregionu o nazwie Wybrzeże Słowińskie, położonego w makroregionie Pobrzeże Koszalińskie, który zaś obszarowo należy do podprowincji Pobrzeża Południowobałtyckie.

Szczególnie zachęcamy do zwiedzenia Darłowa ze względu na turystyczno - letniskowy charakter tej miejscowości, jej usytuowanie, atrakcje i położenie. Warto również zwrócić uwagę na dostępność bazy noclegowej oraz walory geograficzne i infrastrukturalne.

Darłowo
Województwo zachodniopomorskie
Powiat sławieński
Gmina gmina miejska
Kod pocztowy 76-150, 76-153
Numer kierunkowy (+48) 94
Tablice rejestracyjne ZSL
Współrzędne 54.420833, 16.410556