Dąbki - informacje

Dąbki - informacje

Dąbki - wieś w Polsce (gmina Darłowo, powiat sławieński, województwo zachodniopomorskie, przed 1998 województwo koszalińskie). Miejscowość obecnie wyróżnia ją przede wszystkim turystyczno - uzdrowiskowy charakter oraz otwarte nastawienie na wczasowiczów - noclegi w Dąbkach oferowane są zarówno przez mniejsze jak i większe obiekty turystyczne. Przybliżona liczba mieszkańców na rok 2009 wynosiła 285 osób.

Natomiast około kilka km na południe od Dąbków leży jezioro Bukowo. Morze Bałtyckie znajduje się na północny-zachód od centrum Dąbków. Leżąca, można powiedzieć, że nad morzem i jeziorem miejscowość pod względem geograficznym należy do mezoregionu o nazwie Wybrzeże Słowińskie, położonego w makroregionie Pobrzeże Koszalińskie, który zaś obszarowo należy do podprowincji Pobrzeża Południowobałtyckie.

Szczególnie zachęcamy do zwiedzenia Dąbków ze względu na turystyczno - uzdrowiskowy charakter tej miejscowości, jej usytuowanie, atrakcje i położenie. Warto również zwrócić uwagę na dostępność bazy noclegowej oraz walory geograficzne i infrastrukturalne.

Dąbki
Województwo zachodniopomorskie
Powiat sławieński
Gmina Darłowo
Kod pocztowy 76-156
Numer kierunkowy (+48) 94
Tablice rejestracyjne ZSL
Współrzędne 54.381111, 16.316389
Noclegi w okolicy Dąbków