Biały Dunajec - informacje

Biały Dunajec - informacje

Biały Dunajec - wieś w Polsce (gmina Biały Dunajec, powiat tatrzański, województwo małopolskie, przed 1998 województwo nowosądeckie). Miejscowość sięga swoją historią do XVI w., obecnie wyróżnia ją przede wszystkim turystyczny charakter oraz otwarte nastawienie na wczasowiczów - noclegi w Białym Dunajcu oferowane są zarówno przez mniejsze jak i większe obiekty turystyczne. Przybliżona liczba mieszkańców na rok 2006 wynosiła 4200 osób.

Przez Biały Dunajec przepływa rzeka Biały Dunajec. Leżąca, można powiedzieć, że w górach miejscowość pod względem geograficznym należy do mezoregionu o nazwie Pogórze Spisko-Gubałowskie, położonego w makroregionie Obniżenie Orawsko-Podhalańskie, który zaś obszarowo należy do podprowincji Centralne Karpaty Zachodnie.

Szczególnie zachęcamy do zwiedzenia Białego Dunajca ze względu na turystyczny charakter tej miejscowości, jej usytuowanie, atrakcje i położenie. Warto również zwrócić uwagę na dostępność bazy noclegowej oraz walory geograficzne i infrastrukturalne.

Biały Dunajec
Województwo małopolskie
Powiat tatrzański
Gmina Biały Dunajec
Kod pocztowy 34-425
Numer kierunkowy (+48) 18
Tablice rejestracyjne KTT
Współrzędne 49.374444, 20.008889