Kowary noclegi

Średnia ocena: 4.91 / 5,  liczba ocen: 117,  zakres cen: 35 - 400 PLN
Zapytaj o nocleg wiele obiektów jednocześnie
Zajmie Ci to tylko kilka sekund
Znaleźliśmy 4 obiektów z Kowar, które spełniają Twoje wymagania
Imię:
E-mail:
Telefon:

Treść zapytania (zapytaj o szczegóły, które Cię interesują, dostępność itp.):
Data przyjazdu:
Data wyjazdu:
Liczba osób:

Przepisz kod
Zapoznałem się z treścią regulaminu
Trwa wysyłanie zapytań ...
Poczekaj chwilę, w zależności od liczby obiektów zajmie to od kilku do kilkunastu sekund.
Villa Śnieżka - zdjęcie główne
Kwatery i pokoje, Kowary
Zapraszamy do komfortowej i malowniczo położonej Villi Śnieżka, z okien której rozprzestrzenia się piękny widok na Karkonosze wraz z górującą nad nimi Śnieżką. Vill...
nocleg od 70PLN
dodaj nocleg do schowkaDodaj do schowka
usuń nocleg ze schowkaUsuń ze schowka
Apartamenty Śnieżka - zdjęcie główne
Apartament, Kowary
Serdecznie Państwa zapraszamy do komfortowych i nowocześnie urządzonych Apartamentów Śnieżka, położonych w sercu Karkonoszy, skąd blisko do wielu atrakcji turystycznych nasz...
nocleg od 50PLN
LAST MINUTE
dodaj nocleg do schowkaDodaj do schowka
usuń nocleg ze schowkaUsuń ze schowka
Rancho Pod Śnieżką - zdjęcie główne
Agroturystyka, Kowary
Dla naszch Gości przygotowaliśmy m. in. przestronny salon gościnny z klimatyzacją oraz duży telewizor HD, gdzie w miłej i przyjaznej atmosferze można spędzić czas po wyczerpujących...
nocleg od 35PLN
dodaj nocleg do schowkaDodaj do schowka
usuń nocleg ze schowkaUsuń ze schowka
Apartament Joanna - zdjęcie główne
Apartament, Kowary
Apartament Joanna - Super noclegi w Kowarach - Karkonosze Apartament składa się z  jednego pokoju wraz z wpełni wyposarzonym aneksem kuchennym (kuchenka z piekarnikiem , gar...
nocleg od 40PLN
dodaj nocleg do schowkaDodaj do schowka
usuń nocleg ze schowkaUsuń ze schowka
Udogodnienia i podpowiedziszukaj noclegu
Udogodnienia i podpowiedziszukaj noclegu
Udogodnienia
Wyżywienie
Plac zabaw
Akceptacja zwierząt
Parking
Basen
Kuchnia
Internet
Telewizor
Cena za osobę do
PLN
Sprawdź wolne terminy
Noclegi w okolicy
Kostrzyca (ok. 4 km)
Karpacz (ok. 9 km)
Jelenia Góra (ok. 16 km)
Kamienna Góra (ok. 24 km)
Piechowice (ok. 25 km)
Jagniątków (ok. 25 km)
Szklarska Poręba (ok. 34 km)

Kowary - tanie noclegi w Kowarach i okolicy

W serwisie holidon.pl odnajdziesz tysiące miejsc noclegowych w całej Polsce. Szczególnie polecamy odwiedzić Kowary w Karkonoszach, nieopodal Karpacza. Znajdziesz tutaj wiele atrakcji , jak również szeroką bazę noclegową, składającą się z hoteli, pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych, agroturystyk, pokoi i kwater prywatnych. Zachęcamy do korzystania ze wszystkich możliwości naszego serwisu, które pozwolą na łatwe i szybkie porównanie wielu ofert, zlokalizowanie na mapie wybranego obiektu noclegowego, a dla zmotoryzowanych pozwoli wytyczyć trasę dojazdu ze wskazanego miejsca. Jeżeli będziesz miał dodatkowe pytania, w łatwy i szybki sposób możesz skontaktować się z właścicielem obiektu lub też wysłać zapytanie o wolny nocleg. Zarówno miasto jak i okolica są piękną częścią turystycznej Polski, bogatej w bazę noclegową. Serdecznie zapraszamy.

Historia

Powstanie i rozwój miasta ściśle wiąże się z wydobyciem rud żelaza oraz kowalstwem. W roku 1148 roku na zboczu góry Rudnik Walon Wawrzyniec Angelus odkrył rudę żelaza, któej wkródce rozpoczęto wydobycie. Około 1160 roku, z polecenie ówczesnego Księcia Bolesława Kędzierzawego, na terenie współczesnego miasta założono górniczą osadę. Przez wiele lat wydobynano w osadzie rudy żelaza, w związku z górnictwem rozwinęło się hutnictwo i kowalstwo, czyniąc osadę bogatszą.

W roku 1513 osada otrzymała prawa miejskie z rąk ówczesnego Króla Czech i Węgier - Władysława Jagiellończyka. W XVI wieku miasto, obok Świdnicy i Wrocławia stanowiło ważny element przemysłu żelaznego na Dolnym Śląsku. Żelazo stąd wykorzystywane było w wielu celach, między innymi do produkcji mostów i broni.

Rozwój górnictwa zachamowała wojna trzydziestoletnia, podczas której tutrjsza ludność uległa zdziesiątkowaniu, miasto zniszczone, a kopalnie zatopione. Wówczas rozpoczął się rozwój tkactwa. 

W roku 1741 na skutek wojny miasto, wraz z Dolnym Śląskiem zostało dołączone do Prus. Pomimo wielu prób wznowienia wydobycia rud żelaza miasto do XX wieku słynęło głównie z przemysłu włókienniczego. Po I i II wojnie światowej na krótki czas wydobywano rudy żelaza, ale głównym w latach 40-tych i 50-tych XX wieku członem przemysłem było wydobycie rud uranu. W  międzyczasie rozwijało się również tkactwo i włókiennictwo, które stało się główną gałęzią tutejszego przemysłu. Miasto zasłynęło dzięki produkcji dywanów, liczba ludności wzrosła do ponad 12 tysięcy. Aktualnie miasto ukierunkowuje swój rozwój w oparciu o turystykę i rozbudowę bazy noclegowej.

Geografia

Miejscowość jest gminą miejską o powierzchni ok. 37 km2, położoną w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego, w powiecie jeleniogórskim. Leży w południowo-wschodniej części Kotliny Jeleniogórskiej u podnóża Karkonoszy i Rudaw Janowickich, charakteryzują się urozmaiconą rzeźbą terenu - leżą na wysokościach 420 - 1280 m n. p. m. Od południowego zachodu miasto graniczy z Czechami - od Przełęczy Okraj, poprzez Kowarski Grzbiet, aż po Kowarski Stół. Centrum miasta i główne zabudowania biegną wzdłuż rzeki Jedlica. 

Turystyka

Bezspornym pozostaje fakt, iż miasto posiada doskonałe walory turystyczne i bogate są w naturalne atrakcje turystyczne. Infrastruktura turystyczna jednak powstała jeszcze przed I wojną światową - było tutaj wiele obiektów noclegowych - głównie gościńców i hoteli. Obecnie powstaje wiele nowych atrakcji, niemniej jednak wiele zachowało się z przeszłości.

Główne atrakcje turystyczne:

 • Starówka
 • Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska
 • Podziemna Trasa Turystyczna
 • Dom Tradycji Miasta
 • Park Miejski
 • Dom Kata
 • Kaplica Św. Anny.
 • Zabytki miejskie
Zabytki

Z uwagi na wieloletnią tradycję, jak i fakt iż miasto liczy kilkaset lat, zachowało się tutaj wiele zabytków, pośród których wiele wpisanych jest do Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

Pośród wielu zabytków można wymienić podstawowe:

 • kościół parafialny p. w. NMP wraz z plebanią
 • Kaplica Świętej Anny
 • ratusz
 • kowarska starówka
 • zespół szpitalny przy ul. Jeleniogórskiej
 • szpital Bukowiec
 • szpital Wysoka Łąka
 • wodociągowa wieżą ciśnień
 • zespół pałacowy Ciszyca (pałac, park, sztuczne ruiny)
 • zespół pałacowy Radociny (Nowy Dwór)
 • wiele innych obiektów mieszkalnych, mieszkalno-usługowych oraz usługowych

Czy wiesz, że możesz zaoszczędzić swój czas, wysyłając jedno zapytanie o nocleg do wielu obiektów jednocześnie?

Wyślij zapytanie o nocleg

Zamknij okno
Noclegi w okolicy Kowar