Kowary noclegi

Średnia ocena: 4.99 / 5,  liczba ocen: 107,  zakres cen: 35 - 100 PLN
Zapytaj o nocleg wiele obiektów jednocześnie
Zajmie Ci to tylko kilka sekund
Znaleźliśmy 3 obiektów z Kowar, które spełniają Twoje wymagania
Imię:
E-mail:
Telefon:

Treść zapytania (zapytaj o szczegóły, które Cię interesują, dostępność itp.):
Data przyjazdu:
Data wyjazdu:
Liczba osób:

Przepisz kod
Zapoznałem się z treścią regulaminu
Trwa wysyłanie zapytań ...
Poczekaj chwilę, w zależności od liczby obiektów zajmie to od kilku do kilkunastu sekund.
Villa Śnieżka - zdjęcie główne
Kwatery i pokoje, Kowary
Zapraszamy do komfortowej i malowniczo położonej Villi Śnieżka, z okien której rozprzestrzenia się piękny widok na Karkonosze wraz z górującą nad nimi Śnieżką. Vill...
nocleg od 70PLN
dodaj nocleg do schowkaDodaj do schowka
usuń nocleg ze schowkaUsuń ze schowka
Rancho Pod Śnieżką - zdjęcie główne
Agroturystyka, Kowary
Dla naszch Gości przygotowaliśmy m. in. przestronny salon gościnny z klimatyzacją oraz duży telewizor HD, gdzie w miłej i przyjaznej atmosferze można spędzić czas po wyczerpujących...
nocleg od 35PLN
dodaj nocleg do schowkaDodaj do schowka
usuń nocleg ze schowkaUsuń ze schowka
Apartament Joanna - zdjęcie główne
Apartament, Kowary
Apartament Joanna - Super noclegi w Kowarach - Karkonosze Apartament składa się z  jednego pokoju wraz z wpełni wyposarzonym aneksem kuchennym (kuchenka z piekarnikiem , gar...
nocleg od 40PLN
dodaj nocleg do schowkaDodaj do schowka
usuń nocleg ze schowkaUsuń ze schowka
Udogodnienia i podpowiedziszukaj noclegu
Udogodnienia i podpowiedziszukaj noclegu
Udogodnienia
Wyżywienie
Plac zabaw
Akceptacja zwierząt
Parking
Basen
Kuchnia
Internet
Telewizor
Cena za osobę do
PLN
Sprawdź wolne terminy
Noclegi w okolicy
Kostrzyca (ok. 4 km)
Karpacz (ok. 9 km)
Jelenia Góra (ok. 16 km)
Kamienna Góra (ok. 24 km)
Piechowice (ok. 25 km)
Jagniątków (ok. 25 km)
Szklarska Poręba (ok. 34 km)

Kowary - tanie noclegi w Kowarach i okolicy

W serwisie holidon.pl odnajdziesz tysiące miejsc noclegowych w całej Polsce. Szczególnie polecamy odwiedzić Kowary w Karkonoszach, nieopodal Karpacza. Znajdziesz tutaj wiele atrakcji , jak również szeroką bazę noclegową, składającą się z hoteli, pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych, agroturystyk, pokoi i kwater prywatnych. Zachęcamy do korzystania ze wszystkich możliwości naszego serwisu, które pozwolą na łatwe i szybkie porównanie wielu ofert, zlokalizowanie na mapie wybranego obiektu noclegowego, a dla zmotoryzowanych pozwoli wytyczyć trasę dojazdu ze wskazanego miejsca. Jeżeli będziesz miał dodatkowe pytania, w łatwy i szybki sposób możesz skontaktować się z właścicielem obiektu lub też wysłać zapytanie o wolny nocleg. Zarówno miasto jak i okolica są piękną częścią turystycznej Polski, bogatej w bazę noclegową. Serdecznie zapraszamy.

Historia

Powstanie i rozwój miasta ściśle wiąże się z wydobyciem rud żelaza oraz kowalstwem. W roku 1148 roku na zboczu góry Rudnik Walon Wawrzyniec Angelus odkrył rudę żelaza, któej wkródce rozpoczęto wydobycie. Około 1160 roku, z polecenie ówczesnego Księcia Bolesława Kędzierzawego, na terenie współczesnego miasta założono górniczą osadę. Przez wiele lat wydobynano w osadzie rudy żelaza, w związku z górnictwem rozwinęło się hutnictwo i kowalstwo, czyniąc osadę bogatszą.

W roku 1513 osada otrzymała prawa miejskie z rąk ówczesnego Króla Czech i Węgier - Władysława Jagiellończyka. W XVI wieku miasto, obok Świdnicy i Wrocławia stanowiło ważny element przemysłu żelaznego na Dolnym Śląsku. Żelazo stąd wykorzystywane było w wielu celach, między innymi do produkcji mostów i broni.

Rozwój górnictwa zachamowała wojna trzydziestoletnia, podczas której tutrjsza ludność uległa zdziesiątkowaniu, miasto zniszczone, a kopalnie zatopione. Wówczas rozpoczął się rozwój tkactwa. 

W roku 1741 na skutek wojny miasto, wraz z Dolnym Śląskiem zostało dołączone do Prus. Pomimo wielu prób wznowienia wydobycia rud żelaza miasto do XX wieku słynęło głównie z przemysłu włókienniczego. Po I i II wojnie światowej na krótki czas wydobywano rudy żelaza, ale głównym w latach 40-tych i 50-tych XX wieku członem przemysłem było wydobycie rud uranu. W  międzyczasie rozwijało się również tkactwo i włókiennictwo, które stało się główną gałęzią tutejszego przemysłu. Miasto zasłynęło dzięki produkcji dywanów, liczba ludności wzrosła do ponad 12 tysięcy. Aktualnie miasto ukierunkowuje swój rozwój w oparciu o turystykę i rozbudowę bazy noclegowej.

Geografia

Miejscowość jest gminą miejską o powierzchni ok. 37 km2, położoną w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego, w powiecie jeleniogórskim. Leży w południowo-wschodniej części Kotliny Jeleniogórskiej u podnóża Karkonoszy i Rudaw Janowickich, charakteryzują się urozmaiconą rzeźbą terenu - leżą na wysokościach 420 - 1280 m n. p. m. Od południowego zachodu miasto graniczy z Czechami - od Przełęczy Okraj, poprzez Kowarski Grzbiet, aż po Kowarski Stół. Centrum miasta i główne zabudowania biegną wzdłuż rzeki Jedlica. 

Turystyka

Bezspornym pozostaje fakt, iż miasto posiada doskonałe walory turystyczne i bogate są w naturalne atrakcje turystyczne. Infrastruktura turystyczna jednak powstała jeszcze przed I wojną światową - było tutaj wiele obiektów noclegowych - głównie gościńców i hoteli. Obecnie powstaje wiele nowych atrakcji, niemniej jednak wiele zachowało się z przeszłości.

Główne atrakcje turystyczne:

 • Starówka
 • Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska
 • Podziemna Trasa Turystyczna
 • Dom Tradycji Miasta
 • Park Miejski
 • Dom Kata
 • Kaplica Św. Anny.
 • Zabytki miejskie
Zabytki

Z uwagi na wieloletnią tradycję, jak i fakt iż miasto liczy kilkaset lat, zachowało się tutaj wiele zabytków, pośród których wiele wpisanych jest do Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

Pośród wielu zabytków można wymienić podstawowe:

 • kościół parafialny p. w. NMP wraz z plebanią
 • Kaplica Świętej Anny
 • ratusz
 • kowarska starówka
 • zespół szpitalny przy ul. Jeleniogórskiej
 • szpital Bukowiec
 • szpital Wysoka Łąka
 • wodociągowa wieżą ciśnień
 • zespół pałacowy Ciszyca (pałac, park, sztuczne ruiny)
 • zespół pałacowy Radociny (Nowy Dwór)
 • wiele innych obiektów mieszkalnych, mieszkalno-usługowych oraz usługowych

Najbliższe wydarzenia Kowarach

Zdjęcie dot. Pożegnanie Słońca w Budnikach 2017
2017-11-25
W sobotę, 25 listopada zachęcamy wszystkich zainteresowanych do pożegniania słońca w Budnikach - dawnej miejscowości położonej na stokach Kowarskiego Grzbietu. Impreza ni...
Zdjęcie dot. Najazd Świętych Mikołajów na Kowary, Festyn Rodzinny
2017-12-17
W niedzielę 17 grudnia 2017 roku Kowary zapraszają na rodzinny festyn "Najazd Świętych Mikołajów na Kowary", który będzie trwał niemalże przez cał...

Czy wiesz, że możesz zaoszczędzić swój czas, wysyłając jedno zapytanie o nocleg do wielu obiektów jednocześnie?

Wyślij zapytanie o nocleg

Zamknij okno
Noclegi w okolicy Kowar