Zwierzyniec - informacje

Zwierzyniec - informacje

Zwierzyniec - miasto w Polsce (gmina Zwierzyniec - gmina miejsko-wi, powiat zamojski, województwo lubelskie, przed 1998 województwo zamojskie). Miejscowość sięga swoją historią do 1593 r., obecnie wyróżnia ją przede wszystkim turystyczny charakter oraz otwarte nastawienie na wczasowiczów - noclegi w Zwierzyńcu oferowane są zarówno przez mniejsze jak i większe obiekty turystyczne. Przybliżona liczba mieszkańców na rok 2010 wynosiła 3353 osób. Natomiast jej powierzchnia zajmuje około 6,19 km2.

Przez miejscowość przepływa rzeka Wieprz. Jej terytorium rozciąga się na wysokościach od 210 do 220 m n. p. m. Leżąca, można powiedzieć, że w górach miejscowość pod względem geograficznym należy do mezoregionu o nazwie Roztocze Środkowe, położonego w makroregionie Roztocze, który zaś obszarowo należy do podprowincji Wyżyna Lubelsko-Lwowska.

Szczególnie zachęcamy do zwiedzenia Zwierzyńca ze względu na turystyczny charakter tej miejscowości, jej usytuowanie, atrakcje i położenie. Warto również zwrócić uwagę na dostępność bazy noclegowej oraz walory geograficzne i infrastrukturalne.

Zwierzyniec
Województwo lubelskie
Powiat zamojski
Gmina Zwierzyniec - gmina miejsko-wi
Kod pocztowy 22-470
Numer kierunkowy (+48) 84
Tablice rejestracyjne LZA
Współrzędne 50.614444, 22.966944
Czy wiesz, że możesz wysłać jedno zapytanie o nocleg do wielu obiektów ze schowka jednocześnie?
Dodaj do schowka obiekty, które Cię interesują, a w każdej chwili będziesz mógł przesłać do nich zapytanie.

Zamknij okno