Złoty Stok - informacje

Złoty Stok - informacje

Złoty Stok - miasto w Polsce (gmina Złoty Stok - gmina miejsko-wie, powiat ząbkowicki, województwo dolnośląskie, przed 1998 województwo wałbrzyskie). Miejscowość sięga swoją historią do X - XI w., obecnie wyróżnia ją przede wszystkim turystyczny i dawniej górniczy charakter oraz otwarte nastawienie na wczasowiczów - noclegi w Złotym Stoku oferowane są zarówno przez mniejsze jak i większe obiekty turystyczne. Przybliżona liczba mieszkańców na rok 2011 wynosiła 3004 osób. Natomiast jej powierzchnia zajmuje około 7,73 km2.

Leżąca, można powiedzieć, że w górach miejscowość pod względem geograficznym należy do mezoregionu o nazwie Góry Złote, położonego w makroregionie Sudety Wschodnie, który zaś obszarowo należy do podprowincji Sudety z Przedgórzem Sudeckim. Ponadto na południe znajduje się granica Polska-Czechy.

Szczególnie zachęcamy do zwiedzenia Złotego Stoku ze względu na turystyczny i dawniej górniczy charakter tej miejscowości, jej usytuowanie, atrakcje i położenie. Warto również zwrócić uwagę na dostępność bazy noclegowej oraz walory geograficzne i infrastrukturalne.

Złoty Stok
Województwo dolnośląskie
Powiat ząbkowicki
Gmina Złoty Stok - gmina miejsko-wie
Kod pocztowy 57-250
Numer kierunkowy (+48) 74
Tablice rejestracyjne DZA
Współrzędne 50.446389, 16.883056