Wicko - informacje

Wicko - informacje

Wicko - wieś w Polsce (gmina Wicko, powiat lęborski, województwo pomorskie, przed 1998 województwo słupskie). Miejscowość obecnie wyróżnia ją przede wszystkim turystyczno - letniskowy charakter oraz otwarte nastawienie na wczasowiczów - noclegi w Wicku oferowane są zarówno przez mniejsze jak i większe obiekty turystyczne. Przybliżona liczba mieszkańców na rok 2012 wynosiła 690 osób.

Natomiast na północny-zachód od Wicka leży jezioro Łebsko. Morze Bałtyckie znajduje się na północ od centrum Wicka. Leżąca, można powiedzieć, że nad morzem i jeziorem miejscowość pod względem geograficznym należy do mezoregionu o nazwie Wybrzeże Słowińskie, położonego w makroregionie Pobrzeże Koszalińskie, który zaś obszarowo należy do podprowincji Pobrzeża Południowobałtyckie.

Szczególnie zachęcamy do zwiedzenia Wicka ze względu na turystyczno - letniskowy charakter tej miejscowości, jej usytuowanie, atrakcje i położenie. Warto również zwrócić uwagę na dostępność bazy noclegowej oraz walory geograficzne i infrastrukturalne.

Wicko
Województwo pomorskie
Powiat lęborski
Gmina Wicko
Kod pocztowy 84-352
Numer kierunkowy (+48) 59
Tablice rejestracyjne GLE
Współrzędne 54.670556, 17.616667