Ustka - informacje

Ustka - informacje

Ustka - miasto i gmina w Polsce (gmina Ustka - gmina miejska, powiat słupski, województwo pomorskie, przed 1998 województwo słupskie). Miejscowość sięga swoją historią do XIV w., obecnie wyróżnia ją przede wszystkim turystyczno - letniskowy charakter oraz otwarte nastawienie na wczasowiczów - noclegi w Ustce oferowane są zarówno przez mniejsze jak i większe obiekty turystyczne. Przybliżona liczba mieszkańców na rok 2012 wynosiła 16379 osób. Natomiast jej powierzchnia zajmuje około 10,19 km2.

Przez Ustka przepływa rzeka Słupia. Morze Bałtyckie znajduje się na północ od centrum Ustki. Leżąca, można powiedzieć, że nad morzem miejscowość pod względem geograficznym należy do mezoregionu o nazwie Wybrzeże Słowińskie, położonego w makroregionie Pobrzeże Koszalińskie, który zaś obszarowo należy do podprowincji Pobrzeża Południowobałtyckie.

Szczególnie zachęcamy do zwiedzenia Ustki ze względu na turystyczno - letniskowy charakter tej miejscowości, jej usytuowanie, atrakcje i położenie. Warto również zwrócić uwagę na dostępność bazy noclegowej oraz walory geograficzne i infrastrukturalne.

Ustka
Województwo pomorskie
Powiat słupski
Gmina Ustka - gmina miejska
Kod pocztowy 76-270
Numer kierunkowy (+48) 59
Tablice rejestracyjne GSL
Współrzędne 54.578611, 16.869167
Noclegi w okolicy Ustki