Unieście - informacje

Unieście - informacje

Unieście - osada w Polsce (gmina Mielno, powiat koszaliński, województwo zachodniopomorskie, przed 1998 województwo koszalińskie). Miejscowość obecnie wyróżnia ją przede wszystkim letniskowy i rybacki charakter oraz otwarte nastawienie na wczasowiczów - noclegi w Unieściu oferowane są zarówno przez mniejsze jak i większe obiekty turystyczne. Przybliżona liczba mieszkańców na rok 2006 wynosiła 988 osób.

Natomiast na południe od Unieścia leży jezioro Jamno. Morze Bałtyckie znajduje się na północ od centrum Unieścia. Leżąca, można powiedzieć, że nad morzem i jeziorem miejscowość pod względem geograficznym należy do mezoregionu o nazwie Wybrzeże Słowińskie, położonego w makroregionie Pobrzeże Koszalińskie, który zaś obszarowo należy do podprowincji Pobrzeża Południowobałtyckie.

Szczególnie zachęcamy do zwiedzenia Unieścia ze względu na letniskowy i rybacki charakter tej miejscowości, jej usytuowanie, atrakcje i położenie. Warto również zwrócić uwagę na dostępność bazy noclegowej oraz walory geograficzne i infrastrukturalne.

Unieście
Województwo zachodniopomorskie
Powiat koszaliński
Gmina Mielno
Kod pocztowy 76-032
Numer kierunkowy (+48) 94
Tablice rejestracyjne ZKO
Współrzędne 54.267778, 16.086667