Szczyrk - informacje

Szczyrk - informacje

Szczyrk - miasto i gmina w Polsce (gmina Szczyrk - gmina miejska, powiat bielski, województwo Śląskie, przed 1998 województwo bielskie). Miejscowość sięga swoją historią do XVII w., obecnie wyróżnia ją przede wszystkim turystyczno - wypoczynkowy charakter oraz otwarte nastawienie na wczasowiczów - noclegi w Szczyrku oferowane są zarówno przez mniejsze jak i większe obiekty turystyczne. Przybliżona liczba mieszkańców na rok 2010 wynosiła 5782 osób. Natomiast jej powierzchnia zajmuje około 39,07 km2.

Jej terytorium rozciąga się na wysokościach od 500 do 600 m n. p. m. Leżąca, można powiedzieć, że w górach miejscowość pod względem geograficznym należy do mezoregionu o nazwie Beskid Śląski, położonego w makroregionie Beskidy Zachodnie, który zaś obszarowo należy do podprowincji Zewnętrzne Karpaty Zachodnie.

Szczególnie zachęcamy do zwiedzenia Szczyrku ze względu na turystyczno - wypoczynkowy charakter tej miejscowości, jej usytuowanie, atrakcje i położenie. Warto również zwrócić uwagę na dostępność bazy noclegowej oraz walory geograficzne i infrastrukturalne.

Szczyrk
Województwo Śląskie
Powiat bielski
Gmina Szczyrk - gmina miejska
Kod pocztowy 43-370
Numer kierunkowy (+48) 33
Tablice rejestracyjne SBI
Współrzędne 49.716111, 19.026944