Szczawnica - informacje

Szczawnica - informacje

Szczawnica - miasto w Polsce (gmina Szczawnica - gmina miejsko-wiejska, powiat nowotarski, województwo małopolskie, przed 1998 województwo nowosądeckie). Miejscowość sięga swoją historią do XIV w., obecnie wyróżnia ją przede wszystkim turystyczno - uzdrowiskowy charakter oraz otwarte nastawienie na wczasowiczów - noclegi w Szczawnicy oferowane są zarówno przez mniejsze jak i większe obiekty turystyczne. Przybliżona liczba mieszkańców na rok 2010 wynosiła 6022 osób. Natomiast jej powierzchnia zajmuje około 32,9 km2.

Przez Szczawnica przepływa rzeka Grajcarka. Jej terytorium rozciąga się na wysokościach od 430 do 510 m n. p. m. Leżąca, można powiedzieć, że w górach miejscowość pod względem geograficznym należy do mezoregionu o nazwie Beskid Sądecki, położonego w makroregionie Beskidy Zachodnie, który zaś obszarowo należy do podprowincji Zewnętrzne Karpaty Zachodnie.

Szczególnie zachęcamy do zwiedzenia Szczawnicy ze względu na turystyczno - uzdrowiskowy charakter tej miejscowości, jej usytuowanie, atrakcje i położenie. Warto również zwrócić uwagę na dostępność bazy noclegowej oraz walory geograficzne i infrastrukturalne.

Szczawnica
Województwo małopolskie
Powiat nowotarski
Gmina Szczawnica - gmina miejsko-wiejska
Kod pocztowy 34-460
Numer kierunkowy (+48) 18
Tablice rejestracyjne KNT
Współrzędne 49.422778, 20.482778