Świnoujście - informacje

Świnoujście - informacje

Świnoujście - miasto na prawach powiatu w Polsce (gmina Świnoujście - miasto na prawach powiatu, powiat Świnoujście - miasto na prawac, województwo zachodniopomorskie, przed 1998 województwo szczecińskie). Miejscowość sięga swoją historią do XII w., obecnie wyróżnia ją przede wszystkim portowo-turystyczny charakter oraz otwarte nastawienie na wczasowiczów - noclegi w Świnoujściu oferowane są zarówno przez mniejsze jak i większe obiekty turystyczne. Przybliżona liczba mieszkańców na rok 2011 wynosiła 41516 osób. Natomiast jej powierzchnia zajmuje około 197,23 km2.

Przez Świnoujście przepływa rzeka Świna. Na południe, w odlegości km znajduje się zalew Szczeciński. Natomiast na wschód od Świnoujścia leży jezioro Wicko Wielkie. Morze Bałtyckie znajduje się na północ od centrum Świnoujścia. Leżąca, można powiedzieć, że nad morzem miejscowość pod względem geograficznym należy do mezoregionu o nazwie Uznam i Wolin, położonego w makroregionie Pobrzeże Szczecińskie, który zaś obszarowo należy do podprowincji Pobrzeża Południowobałtyckie.

Szczególnie zachęcamy do zwiedzenia Świnoujścia ze względu na portowo-turystyczny charakter tej miejscowości, jej usytuowanie, atrakcje i położenie. Warto również zwrócić uwagę na dostępność bazy noclegowej oraz walory geograficzne i infrastrukturalne.

Świnoujście
Województwo zachodniopomorskie
Powiat Świnoujście - miasto na prawac
Gmina Świnoujście - miasto na prawach powiatu
Kod pocztowy 72-600 do 72-612
Numer kierunkowy (+48) 91
Tablice rejestracyjne ZSW
Współrzędne 53.907778, 14.2475
Noclegi w okolicy Świnoujścia
 • Kwatery i pokoje
  Międzyzdroje
  Pomorze Zachodnie
  35 - 60 PLN / nocleg
 • Domki
  Międzyzdroje
  Pomorze Zachodnie
  45 - 70 PLN / nocleg
 • Willa
  Międzyzdroje
  Pomorze Zachodnie
  40 - 80 PLN / nocleg
 • Ośrodek wypoczynkowy
  Międzyzdroje
  Pomorze Zachodnie
  40 - 70 PLN / nocleg
 • Kwatery i pokoje
  Międzyzdroje
  Pomorze Zachodnie
  20 - 40 PLN / nocleg