Świeradów Zdrój - informacje

Świeradów Zdrój - informacje

Świeradów Zdrój - miasto i gmina w Polsce (gmina Świeradów Zdrój - gmina miejsko-wiejska, powiat lubański, województwo dolnośląskie, przed 1998 województwo jeleniogórskie). Miejscowość sięga swoją historią do XVI w., obecnie wyróżnia ją przede wszystkim turystyczny charakter oraz otwarte nastawienie na wczasowiczów - noclegi w Świeradowie Zdroju oferowane są zarówno przez mniejsze jak i większe obiekty turystyczne. Przybliżona liczba mieszkańców na rok 2011 wynosiła 4498 osób. Natomiast jej powierzchnia zajmuje około 20,72 km2.

Przez Świeradów Zdrój przepływa rzeka Kwisa. Jej terytorium rozciąga się na wysokościach od 450 do 710 m n. p. m. Jeden z najbliższych i najwyższych szczytów w okolicy to Wysoka Kopa o wysokości 1126 m n. p. m. Leżąca, można powiedzieć, że w górach miejscowość pod względem geograficznym należy do mezoregionu o nazwie Góry Izerskie, położonego w makroregionie Sudety Zachodnie, który zaś obszarowo należy do podprowincji Sudety z Przedgórzem Sudeckim. Ponadto na południe znajduje się granica Polska-Czechy.

Szczególnie zachęcamy do zwiedzenia Świeradowa Zdroju ze względu na turystyczny charakter tej miejscowości, jej usytuowanie, atrakcje i położenie. Warto również zwrócić uwagę na dostępność bazy noclegowej oraz walory geograficzne i infrastrukturalne.

Świeradów Zdrój
Województwo dolnośląskie
Powiat lubański
Gmina Świeradów Zdrój - gmina miejsko-wiejska
Kod pocztowy 59-850
Numer kierunkowy (+48) 75
Tablice rejestracyjne DLB
Współrzędne 50.908333, 15.333333