Stronie Śląskie - informacje

Stronie Śląskie - informacje

Stronie Śląskie - miasto w Polsce (gmina Stronie Śląskie - gmina miejsko-wiejska, powiat kłodzki, województwo dolnośląskie, przed 1998 województwo wałbrzyskie). Miejscowość sięga swoją historią do 1344, obecnie wyróżnia ją przede wszystkim turystyczny charakter oraz otwarte nastawienie na wczasowiczów - noclegi w Stroniu Śląskim oferowane są zarówno przez mniejsze jak i większe obiekty turystyczne. Przybliżona liczba mieszkańców na rok 2011 wynosiła 6086 osób. Natomiast jej powierzchnia zajmuje około 2,38 km2.

Jej terytorium rozciąga się na wysokościach od 500 do 610 m n. p. m. Jeden z najbliższych i najwyższych szczytów w okolicy to Śnieżnik o wysokości 1425 m n. p. m. Leżąca, można powiedzieć, że w górach miejscowość pod względem geograficznym należy do mezoregionu o nazwie Góry Złote, położonego w makroregionie Sudety, który zaś obszarowo należy do podprowincji Sudety z Przedgórzem Sudeckim. Ponadto na południe znajduje się granica Polska-Czechy.

Szczególnie zachęcamy do zwiedzenia Stronia Śląskiego ze względu na turystyczny charakter tej miejscowości, jej usytuowanie, atrakcje i położenie. Warto również zwrócić uwagę na dostępność bazy noclegowej oraz walory geograficzne i infrastrukturalne.

Stronie Śląskie
Województwo dolnośląskie
Powiat kłodzki
Gmina Stronie Śląskie - gmina miejsko-wiejska
Kod pocztowy 57-550
Numer kierunkowy (+48) 74
Tablice rejestracyjne DKL
Współrzędne 50.295556, 16.8775