Sarbinowo - informacje

Sarbinowo - informacje

Sarbinowo - wieś w Polsce (gmina Mielno, powiat koszaliński, województwo zachodniopomorskie, przed 1998 województwo koszalińskie). Miejscowość sięga swoją historią do XIV w., obecnie wyróżnia ją przede wszystkim turystyczno - letniskowy charakter oraz otwarte nastawienie na wczasowiczów - noclegi w Sarbinowie oferowane są zarówno przez mniejsze jak i większe obiekty turystyczne. Przybliżona liczba mieszkańców na rok 2006 wynosiła 558 osób.

Natomiast na wschód od Sarbinowa leży jezioro Jamno. Morze Bałtyckie znajduje się na północ od centrum Sarbinowa. Leżąca, można powiedzieć, że nad morzem miejscowość pod względem geograficznym należy do mezoregionu o nazwie Wybrzeże Słowińskie, położonego w makroregionie Pobrzeże Koszalińskie, który zaś obszarowo należy do podprowincji Pobrzeża Południowobałtyckie.

Szczególnie zachęcamy do zwiedzenia Sarbinowa ze względu na turystyczno - letniskowy charakter tej miejscowości, jej usytuowanie, atrakcje i położenie. Warto również zwrócić uwagę na dostępność bazy noclegowej oraz walory geograficzne i infrastrukturalne.

Sarbinowo
Województwo zachodniopomorskie
Powiat koszaliński
Gmina Mielno
Kod pocztowy 76-034
Numer kierunkowy (+48) 94
Tablice rejestracyjne ZKO
Współrzędne 54.248611, 15.957778
Noclegi w okolicy Sarbinowa