Rowy - informacje

Rowy - informacje

Rowy - wieś w Polsce (gmina Ustka, powiat słupski, województwo pomorskie, przed 1998 województwo słupskie). Miejscowość obecnie wyróżnia ją przede wszystkim turystyczno - letniskowy charakter oraz otwarte nastawienie na wczasowiczów - noclegi w Rowach oferowane są zarówno przez mniejsze jak i większe obiekty turystyczne. Przybliżona liczba mieszkańców na rok 2007 wynosiła 397 osób.

Natomiast na południowy-wschód od Rowów leży jezioro Gardno. Morze Bałtyckie znajduje się na północ od centrum Rowów. Leżąca, można powiedzieć, że nad morzem, nad jeziorem miejscowość pod względem geograficznym należy do mezoregionu o nazwie Wybrzeże Słowińskie, położonego w makroregionie Pobrzeże Koszalińskie, który zaś obszarowo należy do podprowincji Pobrzeża Południowobałtyckie.

Szczególnie zachęcamy do zwiedzenia Rowów ze względu na turystyczno - letniskowy charakter tej miejscowości, jej usytuowanie, atrakcje i położenie. Warto również zwrócić uwagę na dostępność bazy noclegowej oraz walory geograficzne i infrastrukturalne.

Rowy
Województwo pomorskie
Powiat słupski
Gmina Ustka
Kod pocztowy 76-212
Numer kierunkowy (+48) 59
Tablice rejestracyjne GSL
Współrzędne 54.666667, 17.0525