Rewal - informacje

Rewal - informacje

Rewal - wieś w Polsce (gmina Rewal, powiat gryficki, województwo zachodniopomorskie, przed 1998 województwo szczecińskie). Miejscowość sięga swoją historią do XV w., obecnie wyróżnia ją przede wszystkim letniskowo - wypoczynkowy charakter oraz otwarte nastawienie na wczasowiczów - noclegi w Rewalu oferowane są zarówno przez mniejsze jak i większe obiekty turystyczne. Przybliżona liczba mieszkańców na rok 2009 wynosiła 959 osób.

Natomiast na wschód od Rewala leży jezioro Liwia Łuża. Morze Bałtyckie znajduje się na północ od centrum Rewala. Leżąca, można powiedzieć, że nad morzem miejscowość pod względem geograficznym należy do mezoregionu o nazwie Wybrzeże Trzebiatowskie, położonego w makroregionie Pobrzeże Szczecińskie, który zaś obszarowo należy do podprowincji Pobrzeża Południowobałtyckie.

Szczególnie zachęcamy do zwiedzenia Rewala ze względu na letniskowo - wypoczynkowy charakter tej miejscowości, jej usytuowanie, atrakcje i położenie. Warto również zwrócić uwagę na dostępność bazy noclegowej oraz walory geograficzne i infrastrukturalne.

Rewal
Województwo zachodniopomorskie
Powiat gryficki
Gmina Rewal
Kod pocztowy 72-344
Numer kierunkowy (+48) 91
Tablice rejestracyjne ZGY
Współrzędne 54.0825, 15.018611
Noclegi w okolicy Rewala