Opole - informacje

Opole - informacje

Opole - miasto na prawach powiatu w Polsce (gmina Opole - gmina miejska, powiat Opole - miasto na prawach powi, województwo opolskie, przed 1998 województwo opolskie). Miejscowość sięga swoją historią do IX w., obecnie wyróżnia ją przede wszystkim turystyczny charakter oraz otwarte nastawienie na wczasowiczów - noclegi w Opolu oferowane są zarówno przez mniejsze jak i większe obiekty turystyczne. Przybliżona liczba mieszkańców na rok 2012 wynosiła 121576 osób. Natomiast jej powierzchnia zajmuje około 96,55 km2.

Leżąca, można powiedzieć, że nad jeziorem i na nizinie miejscowość pod względem geograficznym należy do mezoregionu o nazwie Równina Opolska, położonego w makroregionie Nizina Śląska, który zaś obszarowo należy do podprowincji Niziny Środkowopolskie.

Szczególnie zachęcamy do zwiedzenia Opola ze względu na turystyczny charakter tej miejscowości, jej usytuowanie, atrakcje i położenie. Warto również zwrócić uwagę na dostępność bazy noclegowej oraz walory geograficzne i infrastrukturalne.

Opole
Województwo opolskie
Powiat Opole - miasto na prawach powi
Gmina Opole - gmina miejska
Kod pocztowy 45-001 do 45-910
Numer kierunkowy (+48) 77
Tablice rejestracyjne OP
Współrzędne 50.664722, 17.926944