Nowęcin - informacje

Nowęcin - informacje

Nowęcin - wieś w Polsce (gmina Wicko, powiat lęborski, województwo pomorskie, przed 1998 województwo słupskie). Miejscowość obecnie wyróżnia ją przede wszystkim turystyczno - letniskowy charakter oraz otwarte nastawienie na wczasowiczów - noclegi w Nowęcinie oferowane są zarówno przez mniejsze jak i większe obiekty turystyczne. Przybliżona liczba mieszkańców na rok 2006 wynosiła 382 osób.

Natomiast na pół od Nowęcina leży jezioro Sarbsko. Morze Bałtyckie znajduje się na północ od centrum Nowęcina. Leżąca, można powiedzieć, że nad morzem i nad jeziorem miejscowość pod względem geograficznym należy do mezoregionu o nazwie Wybrzeże Słowińskie, położonego w makroregionie Pobrzeże Koszalińskie, który zaś obszarowo należy do podprowincji Pobrzeża Południowobałtyckie.

Szczególnie zachęcamy do zwiedzenia Nowęcina ze względu na turystyczno - letniskowy charakter tej miejscowości, jej usytuowanie, atrakcje i położenie. Warto również zwrócić uwagę na dostępność bazy noclegowej oraz walory geograficzne i infrastrukturalne.

Nowęcin
Województwo pomorskie
Powiat lęborski
Gmina Wicko
Kod pocztowy 84-352
Numer kierunkowy (+48) 59
Tablice rejestracyjne GLE
Współrzędne 54.752222, 17.587778
Noclegi w okolicy Nowęcina