- informacje

- informacje

Niegoszcz - osada w Polsce (gmina Mielno, powiat koszaliński, województwo zachodniopomorskie, przed 1998 województwo koszalińskie). Miejscowość obecnie wyróżnia ją przede wszystkim letniskowy charakter oraz otwarte nastawienie na wczasowiczów - noclegi w Niegoszczy oferowane są zarówno przez mniejsze jak i większe obiekty turystyczne. Przybliżona liczba mieszkańców na rok 2006 wynosiła 106 osób.

Natomiast na wschód od Niegoszczy leży jezioro Jamno. Morze Bałtyckie znajduje się na północ od centrum Niegoszczy. Leżąca, można powiedzieć, że nad morzem miejscowość pod względem geograficznym należy do mezoregionu o nazwie Wybrzeże Słowińskie, położonego w makroregionie Pobrzeże Koszalińskie, który zaś obszarowo należy do podprowincji Pobrzeża Południowobałtyckie.

Szczególnie zachęcamy do zwiedzenia Niegoszczy ze względu na letniskowy charakter tej miejscowości, jej usytuowanie, atrakcje i położenie. Warto również zwrócić uwagę na dostępność bazy noclegowej oraz walory geograficzne i infrastrukturalne.

Niegoszcz
Województwo zachodniopomorskie
Powiat koszaliński
Gmina Mielno
Kod pocztowy 76-032
Numer kierunkowy (+48) 94
Tablice rejestracyjne ZKO
Współrzędne 54.245556, 15.970556
Noclegi w okolicy Niegoszczy