Niechorze - informacje

Niechorze - informacje

Niechorze - wieś w Polsce (gmina Rewal, powiat gryficki, województwo zachodniopomorskie, przed 1998 województwo szczecińskie). Miejscowość obecnie wyróżnia ją przede wszystkim turystyczny charakter oraz otwarte nastawienie na wczasowiczów - noclegi w Niechorzu oferowane są zarówno przez mniejsze jak i większe obiekty turystyczne. Przybliżona liczba mieszkańców na rok 2009 wynosiła 927 osób.

Natomiast na południe od Niechorza leży jezioro Liwia Łuża. Morze Bałtyckie znajduje się na północ od centrum Niechorza. Leżąca, można powiedzieć, że nad morzem miejscowość pod względem geograficznym należy do mezoregionu o nazwie Wybrzeże Trzebiatowskie, położonego w makroregionie Pobrzeże Szczecińskie, który zaś obszarowo należy do podprowincji Pobrzeża Południowobałtyckie.

Szczególnie zachęcamy do zwiedzenia Niechorza ze względu na turystyczny charakter tej miejscowości, jej usytuowanie, atrakcje i położenie. Warto również zwrócić uwagę na dostępność bazy noclegowej oraz walory geograficzne i infrastrukturalne.

Niechorze
Województwo zachodniopomorskie
Powiat gryficki
Gmina Rewal
Kod pocztowy 72-350
Numer kierunkowy (+48) 91
Tablice rejestracyjne ZGY
Współrzędne 54.095833, 15.080556
Noclegi w okolicy Niechorza