Międzyzdroje - informacje

Międzyzdroje - informacje

Międzyzdroje - miasto w Polsce (gmina Międzyzdroje - gmina miejsko-wiejska, powiat kamieński, województwo zachodniopomorskie, przed 1998 województwo szczecińskie). Miejscowość obecnie wyróżnia ją przede wszystkim turystyczno - wypoczynkowy charakter oraz otwarte nastawienie na wczasowiczów - noclegi w Międzyzdrojach oferowane są zarówno przez mniejsze jak i większe obiekty turystyczne. Przybliżona liczba mieszkańców na rok 2010 wynosiła 5479 osób. Natomiast jej powierzchnia zajmuje około 4,5 km2.

Natomiast około 3 km na południowy-zachód od Międzyzdrojów leży jezioro Wicko Małe. Morze Bałtyckie znajduje się na północny-zachód od centrum Międzyzdrojów. Leżąca, można powiedzieć, że nad morzem, nad jeziorem miejscowość pod względem geograficznym należy do mezoregionu o nazwie Uznam i Wolin, położonego w makroregionie Pobrzeże Szczecińskie, który zaś obszarowo należy do podprowincji Pobrzeża Południowobałtyckie.

Szczególnie zachęcamy do zwiedzenia Międzyzdrojów ze względu na turystyczno - wypoczynkowy charakter tej miejscowości, jej usytuowanie, atrakcje i położenie. Warto również zwrócić uwagę na dostępność bazy noclegowej oraz walory geograficzne i infrastrukturalne.

Międzyzdroje
Województwo zachodniopomorskie
Powiat kamieński
Gmina Międzyzdroje - gmina miejsko-wiejska
Kod pocztowy 72-500
Numer kierunkowy (+48) 91
Tablice rejestracyjne ZKA
Współrzędne 53.928889, 14.451389