Międzywodzie - informacje

Międzywodzie - informacje

Międzywodzie - wieś w Polsce (gmina Dziwnów, powiat kamieński, województwo zachodniopomorskie, przed 1998 województwo szczecińskie). Miejscowość obecnie wyróżnia ją przede wszystkim turystyczno - letniskowy charakter oraz otwarte nastawienie na wczasowiczów - noclegi w Międzywodziu oferowane są zarówno przez mniejsze jak i większe obiekty turystyczne. Przybliżona liczba mieszkańców na rok 2009 wynosiła 635 osób.

Na południe, w odlegości km znajduje się zalew Kamieński. Morze Bałtyckie znajduje się na północ od centrum Międzywodzia. Leżąca, można powiedzieć, że nad morzem miejscowość pod względem geograficznym należy do mezoregionu o nazwie Uznam i Wolin, położonego w makroregionie Pobrzeże Szczecińskie, który zaś obszarowo należy do podprowincji Pobrzeża Południowobałtyckie.

Szczególnie zachęcamy do zwiedzenia Międzywodzia ze względu na turystyczno - letniskowy charakter tej miejscowości, jej usytuowanie, atrakcje i położenie. Warto również zwrócić uwagę na dostępność bazy noclegowej oraz walory geograficzne i infrastrukturalne.

Międzywodzie
Województwo zachodniopomorskie
Powiat kamieński
Gmina Dziwnów
Kod pocztowy 72-415
Numer kierunkowy (+48) 91
Tablice rejestracyjne ZKA
Współrzędne 54.005556, 14.696944
 • 60 - 80 PLN/noc
  Kwatery i pokoje
  Dżwirzyno
  Pomorze Zachodnie
 • 60 - 100 PLN/noc
  Kwatery i pokoje
  Jarosławiec
  Pomorze Środkowe
 • 0 - 0 PLN/noc
  Domki
  Mielno
  Pomorze Zachodnie
 • 70 - 0 PLN/noc
  Kwatery i pokoje
  Szklarska Poręba
  Karkonosze
 • 48 - 120 PLN/noc
  Kwatery i pokoje
  Dziwnówek
  Pomorze Zachodnie