Krynica Morska - informacje

Krynica Morska - informacje

Krynica Morska - miasto i gmina w Polsce (gmina Krynica Morska - gmina miejska, powiat nowodworski, województwo pomorskie, przed 1998 województwo elbląskie). Miejscowość obecnie wyróżnia ją przede wszystkim turystyczno - letniskowy charakter oraz otwarte nastawienie na wczasowiczów - noclegi w Krynicy Morskiej oferowane są zarówno przez mniejsze jak i większe obiekty turystyczne. Przybliżona liczba mieszkańców na rok 2012 wynosiła 1349 osób. Natomiast jej powierzchnia zajmuje około 116,01 km2.

Na południe, w odlegości km znajduje się zalew Wiślany. Morze Bałtyckie znajduje się na północ od centrum Krynicy Morskiej. Leżąca, można powiedzieć, że nad morzem miejscowość pod względem geograficznym należy do mezoregionu o nazwie Mierzeja Wiślana, położonego w makroregionie Pobrzeże Gdańskie, który zaś obszarowo należy do podprowincji Pobrzeża Południowobałtyckie.

Szczególnie zachęcamy do zwiedzenia Krynicy Morskiej ze względu na turystyczno - letniskowy charakter tej miejscowości, jej usytuowanie, atrakcje i położenie. Warto również zwrócić uwagę na dostępność bazy noclegowej oraz walory geograficzne i infrastrukturalne.

Krynica Morska
Województwo pomorskie
Powiat nowodworski
Gmina Krynica Morska - gmina miejska
Kod pocztowy 82-120
Numer kierunkowy (+48) 55
Tablice rejestracyjne GND
Współrzędne 54.3825, 19.444444