Kołobrzeg - informacje

Kołobrzeg - informacje

Kołobrzeg - miasto i gmina w Polsce (gmina Kołobrzeg - gmina miejska, powiat kołobrzeski, województwo zachodniopomorskie, przed 1998 województwo koszalińskie). Miejscowość obecnie wyróżnia ją przede wszystkim wypoczynkowy charakter oraz otwarte nastawienie na wczasowiczów - noclegi w Kołobrzegu oferowane są zarówno przez mniejsze jak i większe obiekty turystyczne. Przybliżona liczba mieszkańców na rok 2016 wynosiła 46626 osób. Natomiast jej powierzchnia zajmuje około 25,67 km2.

Jej terytorium rozciąga się na wysokościach od 0 do 14 m n. p. m. Morze Bałtyckie znajduje się na północ od centrum Kołobrzegu. Leżąca, można powiedzieć, że nad morzem miejscowość pod względem geograficznym należy do mezoregionu o nazwie Wybrzeże Słowińskie, położonego w makroregionie Pobrzeże Koszalińskie, który zaś obszarowo należy do podprowincji Pobrzeża Południowobałtyckie.

Szczególnie zachęcamy do zwiedzenia Kołobrzegu ze względu na wypoczynkowy charakter tej miejscowości, jej usytuowanie, atrakcje i położenie. Warto również zwrócić uwagę na dostępność bazy noclegowej oraz walory geograficzne i infrastrukturalne.

Kołobrzeg
Województwo zachodniopomorskie
Powiat kołobrzeski
Gmina Kołobrzeg - gmina miejska
Kod pocztowy 78-100 do 78-106
Numer kierunkowy (+48) 94
Tablice rejestracyjne ZKL
Współrzędne 54.177778, 15.576944