Józefów - informacje

Józefów - informacje

Józefów - miasto w Polsce (gmina Gmina, powiat biłgorajski, województwo lubelskie, przed 1998 województwo zamojskie). Miejscowość sięga swoją historią do XVIII, obecnie wyróżnia ją przede wszystkim turystyczny, handlowo-usługowy charakter oraz otwarte nastawienie na wczasowiczów - noclegi w Józefowie oferowane są zarówno przez mniejsze jak i większe obiekty turystyczne. Przybliżona liczba mieszkańców na rok 2009 wynosiła 2418 osób. Natomiast jej powierzchnia zajmuje około 5 km2.

Przez Józefów przepływa rzeka Niepryszka. Leżąca, można powiedzieć, że na wyżynie miejscowość pod względem geograficznym należy do mezoregionu o nazwie Roztocze Środkowe, położonego w makroregionie Roztocze, który zaś obszarowo należy do podprowincji Wyżyna Lubelsko-Lwowska.

Szczególnie zachęcamy do zwiedzenia Józefowa ze względu na turystyczny, handlowo-usługowy charakter tej miejscowości, jej usytuowanie, atrakcje i położenie. Warto również zwrócić uwagę na dostępność bazy noclegowej oraz walory geograficzne i infrastrukturalne.

Józefów
Województwo lubelskie
Powiat biłgorajski
Gmina Gmina
Kod pocztowy 23-460
Numer kierunkowy (+48) 84
Tablice rejestracyjne LBL
Współrzędne 50.48345, 23.049989