Jastrzębia Góra - informacje

Jastrzębia Góra - informacje

Jastrzębia Góra - część miasta w Polsce (gmina Władysławowo - gmina miejska, powiat pucki, województwo pomorskie, przed 1998 województwo gdańskie). Miejscowość obecnie wyróżnia ją przede wszystkim turystyczno - letniskowy charakter oraz otwarte nastawienie na wczasowiczów - noclegi w Jastrzębiej Górze oferowane są zarówno przez mniejsze jak i większe obiekty turystyczne. Przybliżona liczba mieszkańców na rok 2008 wynosiła 1068 osób. Natomiast jej powierzchnia zajmuje około 2,609 km2.

Jej terytorium rozciąga się na wysokościach od 30 do 33 m n. p. m. Morze Bałtyckie znajduje się na północ od centrum Jastrzębiej Góry. Leżąca, można powiedzieć, że nad morzem miejscowość pod względem geograficznym należy do mezoregionu o nazwie Pobrzeże Kaszubskie, położonego w makroregionie Pobrzeże Gdańskie, który zaś obszarowo należy do podprowincji Pobrzeża Południowobałtyckie.

Szczególnie zachęcamy do zwiedzenia Jastrzębiej Góry ze względu na turystyczno - letniskowy charakter tej miejscowości, jej usytuowanie, atrakcje i położenie. Warto również zwrócić uwagę na dostępność bazy noclegowej oraz walory geograficzne i infrastrukturalne.

Jastrzębia Góra
Województwo pomorskie
Powiat pucki
Gmina Władysławowo - gmina miejska
Kod pocztowy 84-104
Numer kierunkowy (+48) 58
Tablice rejestracyjne GPU
Współrzędne 54.831389, 18.312778