Jarosławiec - informacje

Jarosławiec - informacje

Jarosławiec - wieś w Polsce (gmina Postomino, powiat sławieński, województwo zachodniopomorskie, przed 1998 województwo słupskie). Miejscowość sięga swoją historią do XV w., obecnie wyróżnia ją przede wszystkim rekreacyjno - wypoczynkowy i rybacki charakter oraz otwarte nastawienie na wczasowiczów - noclegi w Jarosławcu oferowane są zarówno przez mniejsze jak i większe obiekty turystyczne. Przybliżona

Przez Jarosławiec przepływa rzeka Głównica. Natomiast na wschód od Jarosławca leży jezioro Wicko. Morze Bałtyckie znajduje się na północ od centrum Jarosławca. Leżąca, można powiedzieć, że nad morzem miejscowość pod względem geograficznym należy do mezoregionu o nazwie Wybrzeże Słowińskie, położonego w makroregionie Pobrzeże Koszalińskie, który zaś obszarowo należy do podprowincji Pobrzeża Południowobałtyckie.

Szczególnie zachęcamy do zwiedzenia Jarosławca ze względu na rekreacyjno - wypoczynkowy i rybacki charakter tej miejscowości, jej usytuowanie, atrakcje i położenie. Warto również zwrócić uwagę na dostępność bazy noclegowej oraz walory geograficzne i infrastrukturalne.

Jarosławiec
Województwo zachodniopomorskie
Powiat sławieński
Gmina Postomino
Kod pocztowy 76-107
Numer kierunkowy (+48) 59
Tablice rejestracyjne ZSL
Współrzędne 54.540556, 16.546111