Dźwirzyno - informacje

Dźwirzyno - informacje

Dźwirzyno - wieś w Polsce (gmina Kołobrzeg, powiat kołobrzeski, województwo zachodniopomorskie, przed 1998 województwo koszalińskie). Miejscowość obecnie wyróżnia ją przede wszystkim turystyczno - letniskowy charakter oraz otwarte nastawienie na wczasowiczów - noclegi w Dźwirzynie oferowane są zarówno przez mniejsze jak i większe obiekty turystyczne. Przybliżona liczba mieszkańców na rok 2009 wynosiła 699 osób.

Przez Dźwirzyno przepływa rzeka Stara Błotnica. Natomiast na południowy-zachód od Dźwirzyna leży jezioro Resko Przymorskie. Morze Bałtyckie znajduje się na północ od centrum Dźwirzyna. Leżąca, można powiedzieć, że nad morzem miejscowość pod względem geograficznym należy do mezoregionu o nazwie Wybrzeże Trzebiatowskie, położonego w makroregionie Pobrzeże Szczecińskie, który zaś obszarowo należy do podprowincji Pobrzeża Południowobałtyckie.

Szczególnie zachęcamy do zwiedzenia Dźwirzyna ze względu na turystyczno - letniskowy charakter tej miejscowości, jej usytuowanie, atrakcje i położenie. Warto również zwrócić uwagę na dostępność bazy noclegowej oraz walory geograficzne i infrastrukturalne.

Dźwirzyno
Województwo zachodniopomorskie
Powiat kołobrzeski
Gmina Kołobrzeg
Kod pocztowy 78-131
Numer kierunkowy (+48) 94
Tablice rejestracyjne ZKL
Współrzędne 54.156944, 15.395833
Noclegi w okolicy Dźwirzyna