Dziwnów - informacje

Dziwnów - informacje

Dziwnów - miasto w Polsce (gmina Dziwnów - gmina miejsko-wiejsk, powiat kamieński, województwo zachodniopomorskie, przed 1998 województwo szczecińskie). Miejscowość sięga swoją historią do XIII w., obecnie wyróżnia ją przede wszystkim turystyczno - letniskowy - portowy charakter oraz otwarte nastawienie na wczasowiczów - noclegi w Dziwnowie oferowane są zarówno przez mniejsze jak i większe obiekty turystyczne. Przybliżona liczba mieszkańców na rok 2010 wynosiła 2867 osób. Natomiast jej powierzchnia zajmuje około 4,97 km2.

Przez Dziwnów przepływa rzeka Dziwna. Morze Bałtyckie znajduje się na północ od centrum Dziwnowa. Leżąca, można powiedzieć, że nad morzem miejscowość pod względem geograficznym należy do mezoregionu o nazwie Wybrzeże Trzebiatowskie, położonego w makroregionie Pobrzeże Szczecińskie, który zaś obszarowo należy do podprowincji Pobrzeża Południowobałtyckie.

Szczególnie zachęcamy do zwiedzenia Dziwnowa ze względu na turystyczno - letniskowy - portowy charakter tej miejscowości, jej usytuowanie, atrakcje i położenie. Warto również zwrócić uwagę na dostępność bazy noclegowej oraz walory geograficzne i infrastrukturalne.

Dziwnów
Województwo zachodniopomorskie
Powiat kamieński
Gmina Dziwnów - gmina miejsko-wiejsk
Kod pocztowy 72-420
Numer kierunkowy (+48) 91
Tablice rejestracyjne ZKA
Współrzędne 54.027778, 14.763611
Noclegi w okolicy Dziwnowa