Duszniki Zdrój - informacje

Duszniki Zdrój - informacje

Duszniki Zdrój - miasto i gmina w Polsce (gmina gmina miejska, powiat kłodzki, województwo dolnośląskie, przed 1998 województwo wałbrzyskie). Miejscowość sięga swoją historią do XI w., obecnie wyróżnia ją przede wszystkim turystyczno - uzdrowiskowy charakter oraz otwarte nastawienie na wczasowiczów - noclegi w Dusznikach Zdroju oferowane są zarówno przez mniejsze jak i większe obiekty turystyczne. Przybliżona liczba mieszkańców na rok 2011 wynosiła 5029 osób. Natomiast jej powierzchnia zajmuje około 22,28 km2.

Przez miejscowość przepływa rzeka Bystrzyca Dusznicka. Jej terytorium rozciąga się na wysokościach od ok. 580 do 590 m n. p. m. Leżąca, można powiedzieć, że w górach miejscowość pod względem geograficznym należy do mezoregionu o nazwie Góry Bystrzyckie, położonego w makroregionie Sudety Środkowe, który zaś obszarowo należy do podprowincji Sudety z Przedgórzem Sudeckim. Ponadto na południe znajduje się granica Polska-Czechy.

Szczególnie zachęcamy do zwiedzenia Duszników-Zdrój ze względu na turystyczno - uzdrowiskowy charakter tej miejscowości, jej usytuowanie, atrakcje i położenie. Warto również zwrócić uwagę na dostępność bazy noclegowej oraz walory geograficzne i infrastrukturalne.

Duszniki Zdrój
Województwo dolnośląskie
Powiat kłodzki
Gmina gmina miejska
Kod pocztowy 57-340
Numer kierunkowy (+48) 74
Tablice rejestracyjne DKL
Współrzędne 50.383333, 16.383333
Czy wiesz, że możesz wysłać jedno zapytanie o nocleg do wielu obiektów ze schowka jednocześnie?
Dodaj do schowka obiekty, które Cię interesują, a w każdej chwili będziesz mógł przesłać do nich zapytanie.

Zamknij okno